2025/2026: vanaf zaterdag 15 november is de tuin en kwekerij gesloten. Tot Kerst kunt u op afspraak nog uw bestelling ophalen. Januari en februari zijn we dicht. Vanaf 6 maart 2026 bent u weer van harte welkom Check de actuele info
Pennisetum var. Japonicum
Pennisetums (Borstelveergras, Lampepoetsergras) zijn typisch grassen van de open vlakte. Een open groeilocatie met veel licht is belangrijk. Van de vele soorten en variëteiten hebben we door selectie en uitval na natte winters er een overgehouden. Dit is Pennisetum japonicum (P. var. Japonicum) met een geheel eigen karakter. Deze fraaie plant groeit uit tot een stevige pol van 80 – 100 cm doorsnede en is in de nazomer tot begin winter getooid met vele zeer donkere, uitzonderlijk grote pluimen.
Elke pluim is voorzien van talloze donkere, paarszwarte, kafnaalden. Bij voorkeur volle zon, tot half schaduw (dan is de bloei wat later). Goed winterhard gebleken, ook op meer vochtige en compacte kleibodems. Na de winter het oude loof kort aan de grond afsnijden.